keyboard_capslock
0 (506) 766 02 50
ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ - BİLGİ İÇİN 0 (506) 766 02 50
Ankara Solucan Gübresi : Superworm Gübre |Ankara Solucan Gübresi
Ankara Solucan Gübresi

Solucan Gübresinin ihtiva ettiği Rhizobium gibi simbiyotik bakteriler ve azot fiksasyonu yapan Azotobakter gibi asimbiyotik mikroorganizmalar ile mikoriza mantarları toprak içinde bulunan ancak bitkilerce alınamayan besin maddelerini parçalayarak bitki tarafından alınabilecek forma dönüştürmektedirler. 

Bitkilere olan faydasının yanı sıra solucan gübresi içerdiği mikroorganizmalar, enzimler, bitki besin elementleri ve sölom sıvısı sayesinde toprağı organik maddece zenginleştirmektedir. Solucan gübresi ile organik maddece daha zengin hale gelen toprağın Ph dengesi ve biyolojik yapısı düzenlenmekte, fiziksel yapısını iyileştirerek daha kaliteli ve organik ürünler elde edilebilmektedir.

Solucanların salgı maddeleri üretim süreci içinde dışkılarına karıştığında çok sayıda ve çeşitte enzim, vitamin, aminoasit, büyüme hormonu içermektedir. Bunlar ise bitkinin daha hızlı gelişmesini ve olumsuz çevre şartlarına karşı dirençli olmalarını sağlamaktadır.

Olumsuz koku yaymayan ve siyah toprak rengi olan solucan gübresi, bitkinin gelişimi için gereken bütün enzimler, toprak antibiyotikleri, vitaminler, büyüme hormonları ve humik maddeleri içerir.

Bütün bu faydalının yanında kesinlikle hastalık yapıcı mikro florlar, parazit yumurtaları, yabani ot tohumları ve ağır metaller içermeyen ekolojik organik bir tarımsal üründür.

Superworm solucan gübresiankara solucan, ankara solucan gübresi, kahramankazan solucan gübresi, solucan satanlar, solucancılar, ankarada solucan satanlar, sincanda solucan satanlar, sincanda solucan gübresi satanlar, sincanda solucan çiftlikleri, ankarada solucan çiftlikleri, ankarada en iyi solucan çiftliği. orjinal solucan Superworm.


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ