keyboard_capslock
0 (506) 766 02 50
ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ - BİLGİ İÇİN 0 (506) 766 02 50

Solucan Gübresi tüm bitkilerde kullanılabilir. Kalitede ve ürün miktarında artış erkencilik sağlar. Kaliteli, bol ve dirençli bir ürün almak için önce kökün sağlıklı olması gerekir. Solucan Gübresi Solucan Gübresi bitkinin kök yani vejetatif organ gelişimini arttırır, güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar.
Solucan Gübresi Organik Solucan GübresiKimyevi gübre kullanmak zorunda olan çiftçiler, kırmızı kaliforniya solucanı gübresini düzenli kullanmaları halinde toprakta organik madde miktarı artacağından daha az kimyevi gübre kullanım ihtiyacı duyarlar.
Kırmızı Kaliforniya Solucanı gübresindeki enzimlerin zararlılara karşı baskılayıcı tutumu nedeni ile toprakta yararlı bakteri ve mikroorganizmalarda artış gözlenir.
Toprağın organik madde muhtevasını arttırdığından toprağın tekstürünü iyileştirir. Azot, fosfor, potasyum gibi bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.

Solucan gübresi içindeki değerli bitki besin elementlerinin suda çözünürlükleri fazladır ve bu besinleri düşük hızla ortama yayılmasını sağlar.
Toprağın su tutma kapasitesini arttırır, toprakta uzun süre kalır ve beslemeye devam eder. Bıraktıklarından bitki daha uzun süre beslenir. Bu da çiftçimiz için daha az gübre kullanmaya ihtiyaç duyacaktır demektir.
Tüm bunların sonucu olarak kaliteli ürün, erkencilik, gerçek aroma, dayanıklılık, direnç, kök gelişimi, toprakta sağlık ve direnç sağlayan kırmızı kaliforniya solucanı gübresi bu özellikleri nedeni ile yeniçağ gübresi olarak bu ismi hak etmiştir.
Kırmızı Kaliforniya Solucanı / Eisenia Foetida

Kaliforniya Solucanı Satış Tarım Solucan Gübresi üretimi için özel melezlenmiş Kırmızı Kaliforniya Solucanı – Eisenia Foetida cinsi solucanlar ile Türkiye’nin ilk sertifikalı Solucan Gübresi üretimi geçkeleştirmektedir. %100 Organik sertifikalı Solucan Gübresi Solucan Gübresi satışı yanında mevcut Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının satışını SUPERWORM  markası ile gerçekleştirmektedir.
Kompost üretiminde kullanmak üzere Kaliforniya da kültür solucanı olarak yetiştirilmiş Eisenia Foetida isimli solucan türüdür. Koyu kırmızı renktedir.
Diğer toprak solucanlarına göre daha narin, zayıf ve küçüktür. Bu sebepten hareket kabiliyetleri daha fazladır. Daha çok galeri açabilirler ve kompost içerisinde açtıkları bu galeriler sayesinde gübrenin çabuk fermente olmasını sağlarlar.
Hareket kabiliyetleri için sölom sıvısı salgılarlar. Bu sıvı sayesinde kendilerini patojenlere karşı korurlar. Aynı sıvıyı sindirim sistemlerinde de salgılar ve yedikleri besinleri enzimler ve bu sıvı sayesinde parçalar ve bu değerli sıvıyı dışkılarına karıştırarak çıkartırlar.
Daha çok doğurganlığa sahiptirler ve süratle çoğalırlar. Az miktarda başladığınız solucan sayısı kısa zamanda artacak ve hızlı bir kompostlaştırma yapacaklardır. Daha dirençlidirler ve sindirim sistemlerindeki parçalayıcı enzim sayıları daha fazladır. Daha kaliteli bir gübre elde etmenizi sağlarlar.

Solucan Gübresi (Worm casting) Nedir?

Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen Solucan Gübresi %100 Organik Solucan Gübresi sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresinde ki hastalıklara karşı direnç sağlar.
Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (Sölom Sıvısı) gübreye geçirir ve bu sıvı gübrede bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar.
Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur. Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.

Solucan Gübresi Solucan Gübresi hobi ürünleriİşte Mucizenin Tanımı Budur!
Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik
maddece zenginleştiren, Ph dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren,
Solucan Gübresi % 100 Organik Solucan Gübresi® sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.

 

Solucan Gübresi %100 ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ
» Ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır
» Bitkide direnç, hızlı büyüme ve gelişme, üründe erkencilik sağlar.
» Topraktaki Organik Madde miktarını arttırır.
» Minimum % 30 verim artışı sağlar.
» Bitkide kök gelişimini hızlandırır. Saçaklanmayı arttırır. Kökün güçlü olmasını sağlar.
» Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları ve gübreye geçirdikleri Sölom Sıvısı sayesinde bitki, kök hastalıklarına karşı direnç sağlar.
» Solucanların sindirim sisteminde bulunan çok sayıdaki mikroorganizma, topraktaki zararlı bakterilerle rekabet eder ve onların zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkininhastalıklara karşı direncini arttırır
» İçeriğindeki bitki besin maddeleri, makro ve mikro elementler, suda yavaş çözülerek bitkilerin uzun süre beslenmesini sağlar, gübreleme ihtiyacı zamanla azalır.
» Topraktaki mikroorganizma faaliyeti hızlanır.
» Toprağın su tutma kapasitesi artar. Su stresini minimuma indirir.
» Toprağın Ph’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan Fosfor, Potasyum, Demirvb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.
» Yabancı ot tohumu içermez.
» %100 gerçek nefaset, lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.
» Özellikle kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş topraklarınıslahını sağlar. Bu sayede kimyevi gübre kullanım ihtiyacı zaman içerisinde azalır.
» Asitli, kumlu toprakların parçacıklarını birbirlerine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı arttırır.
» Toprakların bitki gelişimi için daha uygun bir yapı kazandırmaktadır.
» %100 Organiktir. %100 ekolojik ve non-toksiktir. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde nitrat kalıntısı bulunmaz.Kokusuzdur. Suyu, havayı ve toprağı kirletmez.
» İçerisinde başka bir katkı maddesi mevcut değildir.

 

 


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ